Vypěstujte si tulipány bez hlíny ve váze

Štítky: , ,

Krásná jarní květinová dekorace na kterou můžete použít tulipánové cibulky, které jste na podzim vyjmuli z hlíny a nechali odpočívat v chladu, nebo si na jaře koupíte cibulky v zahradnictví. Pokud se rozhodnete pro vlastní cibulky, myslete na to, že potřebují odpočívat 12-15 týdnů v chladu, jen tak se dočkáte krásných květů.

zdroj: www.homelife.com.au
zdroj: www.homelife.com.au

Vyberte si vázu nejen podle toho, jaká se vám líbí, ale i takovou, do které se budou cibulky dobře umísťovat. Na dno opatrně nasypte několik skleněných korálků aby jste vytvořili jakousi drenáž. Na tu položte cibulky tulipánů a zafixujte dokola dalšími korálky.

Mohlo by vás zajímat: Skleněné vázy a další zboží pro vaši domácnost

Pak už stačí přidat vodu a umístit vázu na slunečném místě, třeba za oknem. Důležité je, aby cibulka nebyla zatopena a pouze se dotýkala hladiny vody! Udržujte hladinu průběžně ve stejné výšce, tak jak budou postupně kořínky prorůstat mezi korálky.

Pokud to celé chcete urychlit, můžete si ze supermarketu donést domů naklíčené cibulky v květináčku. Opatrně je vytáhněte, tak aby nedošlo k narušení listů, opláchněte pod studenou vodou od zbytků hlíny a vložte do vázy podle návodu. Kořínky je předtím ještě vhodné zkrátit na délku asi 4-5 centimetrů.

Celý návod (anglicky): http://www.homelife.com.au/gardening/how-to-grow/how-to-grow-tulip-bulbs-in-a-vase